خرید پیاز زعفران گلخانه ای

انواع کشت زعفران

1- کشت سنتی پیاز زعفران در زمین

2- کشت پیاز زعفران گلخانه ای

مزایای کشت سنتی یکی از مزایای کشت پیاز زعفران در زمین اینست که شما پیاز رو که می کارید تا 8 الی 10 سال نیاز به بیرون اوردن آن نیست 

فروش پیاز زعفران گلخانه ای سورت شده در وزن های 10 تا 20 گرم درشت دارای گل دهی بالا از بهترین مزارع قیمت پیاز زعفران گلخانه ای جهت سال 97 هر کیلو پیاز زعفران گلخانه ای هفت هزار تومان تا هشت هزار تومان می فروختیم

قیمت پیاز زعفران گلخانه ای بستگی به درخواست شما از جهت مقدار گرم پیاز گلخانه ای محاسبه میشود هر چقدر پیاز گلخانه ای درشت تر با وزن بالاتر خواسته باشید به طبع قیمت آن هم بالاتر می شود چون گاهی اوقات از چندین تن پیاز زعفران 1 تن پیاز زعفران گلخانه ای بدست می آید

  • آشنایی با طرح کشت زعفران در گلخانه (غیر هیدروپونیک)

✍️این طرح برای اولین بار در کشور چین منطقه خودمختار ثبت در سال۲۰۰۶ توسط جوان چینی به نام  (بِن) که تحصیلات خود را در رشته‌ی کشاورزی به اتمام رسانیده بود برای اولین بار در جهان اجرایی شد.
این طرح در همان اوایل کار توسط اهل فن رد و ناکارآمد و غیراصولی شناخته شد. (بِن) دست از تلاش نکشید و موفق به برداشت محصول بسیار با کیفیّت و با راندمان بالا شد.
بعد از مطالعات و تحقیقات بسیار توسط مهندسین امر این نوع کشت به خاطر بهداشت، کیفیت در سال۲۰۱۲ به دستور رئیس‌جمهوری وقت چین ملّی شد.
کشت گلخانه‌ای زعفران در حال حاضر اصلی‌ترین نوع کشت زعفران در چین می‌باشد. این طرح در کشورهای دیگر نیز مورد استقبال قرار گرفته و به دنبال درخواست و تحقیقات در این مورد با همکاری مهندس چینی موفق به کشت و برداشت شدند.
کشورهایی از قبیل اسپانیا، امارات، ترکیه، شمال افغانستان و هندوستان وارد رقابت در این مورد شده‌اند.

 

  • آشنایی با روش کشت

در خردادماه پس از زردشدن علف گیاه پیاز از خاک جدا شده و در محیطی با تهویه هوای مناسب و خنک انبار می‌کنیم. در اول شهریور ماه پیازهای بالای ده گرم در طبق‌های چوبی قرار داده شده و به محیط گلخانه‌ای برده می‌شود. در دمای و نور و رطوبت مناسب که در بازه‌ی زمانی متغییر می‌باشد، نگه‌داری می‌شود.
در مهرماه پیازها شروع به جوانه‌زدن می‌کند. در این مدت از اطراف پیاز جوانه‌های بسیاری می‌روید که باید به جز دو یا سه جوانه اصلی، دیگر جوانه‌ها از پیاز حذف گردد این کار باعث جلوگیری از هدررفتن توان پیاز برای گل دهی می‌باشد.
ناگفته نماند آب موردنیاز برای رشد فقط از طریق رطوبت محیطی تأمین می‌شود و هیچ‌گونه تماس مستقیم و هیچ‌گونه آب تماس مستقیم با پیاز داشته باشد. به این دلیل که باعث رشد ریشه در پیاز می‌شود:
۱ـ باعث رشد ریشه در پیاز می‌شود ۲ـ احتمال پوسیدگی پیاز بالا می‌رود ۳ـ باعث انتقال بیماری می‌شود.
پیاز در اواخر آبان یا اوایل آذر شروع به گلدهی می‌کند و بعد از برداشت گل پیاز و گذران مراحل ضدعفونی و حذف جوانه‌های اضافی به زمین بازگردانده می‌شود در سال بعد مراحل تکرار می‌شود.

0112 300x200 - خرید پیاز زعفران گلخانه ای

با توجه به جداسازی پیاز از خاک و کشت دوباره پیاز در هر سال هزینه این کار بالا رفته و در قیاس با کشت به روش سنتی صرفه اقتصادی ندارد. زحمات و صرف وقت و به کارگیری نیروی کار بیشتر

برخی مزایای کشت گلخانه ای زعفران

1ـ با در اولویت قراردادن بحران آب در کشور این نوع کشت به خاطر مصرف بسیار کم در آب بهترین روش برای کشت در راستای مدیریت مصرف آب می‌باشد.
2ـ در نوع کشت گلخانه‌ای به دلیل استفاده از پیاز درشت و مرغوب و بدون بیماری و نگه‌داری در بهترین شرایط دمایی و محیطی راندمان بازدهی محصول نسبت به روش کشت سنتی بسیار بالاتر بوده، به طوری‌که برداشت محصول کلاله خشک شده به روش سنتی در هر هکتار به میانگین هفت الی 10 کیلو بوده این میزان در روش کشت گلخانه‌ای به میانگین ….

3ـ در حال حاضر بهداشت یکی از مسائل مهم در بین جوامع می‌باشد. در نوع کشت سنتی گل زعفران به خاطر قرارگرفتن در محیط نامناسب و تماس با خاک و کود حیوانی و … دارای بهداشت مناسب نمی‌باشد. در روش کشت گلخانه‌ای محیطی بسیار مناسب و بهداشتی و به دور از هر نوع آلودگی برگ برنده دیگری در مقایسه با کشت سنتّی دارد.
4ـ در روش سنتی پیاز به مدت بسیار طولانی و چندین سال و به دور از دید و دسترسی در زیر خاک دفن شده که موجب افزایش بیماری در پیاز و خاک می‌شود در کشت نوین پیاز در دسترس بوده و مراقبت‌های لازم به راحتی و سهولت انجام می‌شود.
5ـ این نوع کشت نوین را نیز می‌شود در فضای محدود به صورت طبقاتی انجام داد و نیاز به زیرکشت بردن اراضی بسیار نیست. ده هزار مترمربع را می‌شود در یک محیط هزارمتری اجرا نمود.

در کل این مطالب از سایت های دیگر جمع آوری کردیم و خودمان کشت زمینی زعفران را تجربه کرده ایم و تا کنون کشت گلخانه ای را تجربه نکرده ایم که اطلاعات دقیقی ارائه دهیم به هر حال عزیزان از مرکز پیاز زعفران پیاز را تهیه کنید نه از واسطه ها ما حاضریم پیاز زعفران گلخانه ای با قیمت بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم بعضی دوستان از جاهای دیگر پیاز زعفران به قیمت گزاف تهیه کرده بودن که کلی گلایه داشتند به علت نامرغوب بودن پیاز زعفران و یا عدم سورت پیاز زعفران 

جهت خرید پیاز زعفران گلخانه ای و درشت به سایت مراجعه یا به شماره های 09159276453 و 09159232175 یا دفتر شرکت ماهان زعفران 05156722993 تماس حاصل فرمائید 

کانال تلگرام کشت زعفران

سایت پیاز زعفران https://www.saffron-bulbs.ir

جهت ورود به کانال تلگرام کشت زعفران ماهان اینجا کلیک فرمائید 

شرکت صادراتی ماهان زعفران خراسان 

آدرس خراسان رضوی مه ولات نبش چهار راه حجت شرکت صادراتی ماهان زعفران مه ولات

2 دیدگاه. Leave new

فهرست